KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14204079
nr 1420 4079
Karl Abel
(f. 1891), Sverige
Oljemålning, Landskap med hästhage. Signerad. Olja på pannå, 41x54, yttermått inklusive ram. 51x66 cm
Karl Abel, svensk målare född 1891.
Utrop:
300 kr
måndag 27 september 2021
kl 20:37:29